Item:Radial Spherical Plain Bearings SA70ET-2RS 70mm*92mm*49mm
Type: Radial Spherical Plain Bearings
Lubrication: Oil or Greas
Dimensions: 70mm x 92mm x49mm/Metric
ID (inner diameter)/Bore: 70mm
OD (outer diameter): 92mm
Width/Height/thickness: 49mm
Weight:7.9kg
Precision Rating: P0(ABEC-1),P6(ABEC-3),P5(ABEC-5),P4(ABEC-7),P2(ABEC-9)
Process Range: from Id 100 mm to OD 1000 mm