Found 1 products for SA70ET-2RS spherical plain bearing
SA70ET-2RS joint bearing
[2013-07-25]
SA70ET-2RS joint bearing
View More
Part Number:
SA70ET-2RS
Dimension:
70 x 92 x 49
Structure:
rod end
Mass:
7.9 KG
Grade Of Accuracy:
ZV1
Bearing Material:
GCR15
Payment term:
TT/LC
Delivery time:
20 days
Jinan UCO Bearing Co., Ltd. (Free Member)
Item:Radial Spherical Plain Bearings SA70ET-2RS 70mm*92mm*49mm Type: Radial Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Greas Dimensions: 70mm x 92mm x49mm/Metric
Dimension:
80 x 125 x 14
Structure:
deep groove type ball
Grade Of Accuracy:
p0 p6
Seals Type:
N,Z,ZZ,RZ,2RZ,RS,2RS
Bearing Material:
iron,Gcr11, Gcr15
SHANDONG KNGSN BEARING CO.,LTD (Free Member)
1307 ETN9 Bearing 35x80x21mm
1307 ETN9 Bearing 35x80x21mm
1307 ETN9
35 x 80 x 21
self-aligning ball bearing
Mass:
0.51 KG
P0 P6
Seals Type:
open
chrome steel Gcr15, stainless steel, carbon steel
Payment term:
T/T, L/C,WesternUnion
Delivery time:
3-5days for ready stock, 20days for large quantity
HONGKONG GOOD BEARING CO.,LIMITED (Free Member)
1307 ETN9 Bearing 35x80x21mm Dimension:35x80x21mm Basic Dynamic Load Rating:26,5kN Basic Static Load Rating:8,5kN Fatigue Load Limit:0,43kN
NATR15 Track Roller Bearing
NATR15 Track Roller Bearing
NATR15
15 x 35 x 19
Track Roller Bearing
0.2 KG
P0,P6,P5
GCR15
T/T,PAYPAL, west union
3 work days
shanghai bearing queen co.,ltd (Free Member)
Bearing name: INA NATR15 bearing New Model: NATR15 Old Model: In Diameter: 15 mm Out Diameter: 35 mm Thickness: 19 mm Reference: NATR15 Bearing class: track roller bearing
32212 bearing 60mm*110mm*17mm
32212 bearing 60mm*110mm*17mm