Item:Radial Spherical Plain Bearings SA45ET-2RS 45mm*60mm*32mm
Type: Radial Spherical Plain Bearings
Lubrication: Oil or Greas
Dimensions: 45mm x 60mm x32mm/Metric
ID (inner diameter)/Bore: 45mm
OD (outer diameter): 60mm
Width/Height/thickness: 32mm
Weight:2.5kg
Precision Rating: P0(ABEC-1),P6(ABEC-3),P5(ABEC-5),P4(ABEC-7),P2(ABEC-9)
Process Range: from Id 100 mm to OD 1000 mm