Item:Radial Spherical Plain Bearings GEEM50ES-2RS 50mm*75mm*43mm
Type: Radial Spherical Plain Bearings
Lubrication: Oil or Grease
Dimensions: 50mm x 75mm x43mm/Metric
ID (inner diameter)/Bore: 50mm
OD (outer diameter): 75mm
Width/Height/thickness: 43mm
Weight:0.6kg
Precision Rating: P0(ABEC-1),P6(ABEC-3),P5(ABEC-5),P4(ABEC-7),P2(ABEC-9)
Process Range: from Id 100 mm to OD 1000 mm