Found 3 products for GEEM50ES-2RS spherical plain bearing
GEEM50ES-2RS Spherical Plain Bearing 50x75x43mm
[2016-01-26]
View More Skype WhatsApp: +8615606176717
Part Number:
GEEM50ES-2RS
Dimension:
50 x 75 x 43
Structure:
Radial Spherical Plain
Mass:
0.59 KG
Grade Of Accuracy:
P0~P2 ; ABEC1~ABEC9
Seals Type:
Optional
Bearing Material:
Bearing Steel ; Others
Payment term:
T/T Wire Transfer ; Western Union ; Paypal
Delivery time:
Within 3 working days
SMART BEARING LIMITED (VIP Member)
GEEM50ES-2RS Spherical Plain Bearing 50x75x43mm Stock QTY : 2100.pcs (More on the way) Size : 50x75x43mm Weight : 0.59KG
GEEM50ES-2RS spherical plain bearing
[2013-04-05]
View More
Part Number:
GEEM50ES-2RS
Dimension:
50 x 75 x 43
Structure:
GEEM
Grade Of Accuracy:
ZV1
Seals Type:
2RS
Bearing Material:
GCR15
Jinan UCO Bearing Co., Ltd. (Free Member)
Item:Radial Spherical Plain Bearings GEEM50ES-2RS 50mm*75mm*43mm Type: Radial Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimensions: 50mm x 75mm x43mm/Metric