Found 3 products for GEEM50ES-2RS
GEEM50ES-2RS spherical plain bearing
[2013-04-05]
View More
Part Number:
GEEM50ES-2RS
Dimension:
50 x 75 x 43
Structure:
GEEM
Grade Of Accuracy:
ZV1
Seals Type:
2RS
Bearing Material:
GCR15
Jinan UCO Bearing Co., Ltd. (Free Member)
Item:Radial Spherical Plain Bearings GEEM50ES-2RS 50mm*75mm*43mm Type: Radial Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimensions: 50mm x 75mm x43mm/Metric
GEEM60ES-2RS spherical plain bearing
[2013-04-05]
View More
Part Number:
GEEM60ES-2RS
Dimension:
60 x 90 x 50
Structure:
GEEM
Grade Of Accuracy:
ZV1
Seals Type:
2RS
Bearing Material:
GCR15
Item:Radial Spherical Plain Bearings GEEM60ES-2RS 60mm*90mm*54mm Type: Radial Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimensions: 60mm x 90mm x54mm/Metric
Radial Spherical Plain Bearings GEEM50ES-2RS 50mm*75mm*43mm
GEEM50ES-2RS
50 x 75 x 43
rod end
Mass:
0.6 KG
None
Payment term:
TT/LC
Delivery time:
20 days
Shaanxi Dreamway Machinery Co., Ltd (Free Member)
Product Model: GEEM50ES-2RS Structure: GEEM Inside Diameter: 50 mm Outside Diameter: 75 mm Thickness: 43 mm Seals Type: 2RS Material: GCR15 Precision Rating: ZV1