Item:Radial Spherical Plain Bearings GEEM25ES-2RS 25mm*42mm*29mm
Type: Radial Spherical Plain Bearings
Lubrication: Oil or Grease
Dimensions: 25mm x 42mm x29mm/Metric
ID (inner diameter)/Bore: 25mm
OD (outer diameter): 42mm
Width/Height/thickness: 29mm
Weight:0.13kg
Precision Rating: P0(ABEC-1),P6(ABEC-3),P5(ABEC-5),P4(ABEC-7),P2(ABEC-9)
Process Range: from Id 100 mm to OD 1000 mm