Found 2 products for GEEM25ES-2RS spherical plain bearing
GEEM25ES-2RS Spherical Plain Bearing 25x42x29mm
[2016-01-26]
View More Skype WhatsApp: +8615606176717
Part Number:
GEEM25ES-2RS
Dimension:
25 x 42 x 29
Structure:
Radial Spherical Plain
Mass:
0.13 KG
Grade Of Accuracy:
P0~P2 ; ABEC1~ABEC9
Seals Type:
Optional
Bearing Material:
Bearing Steel ; Others
Payment term:
T/T Wire Transfer ; Western Union ; Paypal
Delivery time:
Within 3 working days
SMART BEARING LIMITED (VIP Member)
GEEM25ES-2RS Spherical Plain Bearing 25x42x29mm Stock QTY : 3600.pcs (More on the way) Size : 25x42x29mm Weight : 0.13KG
GEEM25ES-2RS spherical plain bearing
[2013-04-04]
View More
Part Number:
GEEM25ES-2RS
Dimension:
25 x 42 x 29
Structure:
GEEM
Grade Of Accuracy:
ZV1
Seals Type:
2RS
Bearing Material:
GCR15
Jinan UCO Bearing Co., Ltd. (Free Member)
Item:Radial Spherical Plain Bearings GEEM25ES-2RS 25mm*42mm*29mm Type: Radial Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimensions: 25mm x 42mm x29mm/Metric
GE80XT/X joint bearings
GE80XT/X joint bearings
View More
GE80XT/X
80 x 120 x 55
GX ET/X
Mass:
2.31 KG
ZV1
GCR15
Payment term:
TT/LC
Delivery time:
20 days
Item:Radial Spherical Plain Bearings GE80XT/X 80mm*120mm*55mm Type: Radial Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimensions: 80mm x 120mm x55mm/Metric
M252349 90144 four row inch tapered roller bearing OD 12-18
View More Skype WhatsApp: +8615261532262
M252349 90144
12-18 x 12-18 x 12-18
Four row inch taper roller bearing
233.47 lb KG
P0-P2
chrome steel
100% T/T or Western Union in advance
5 working days after confirmed your payment
BOUKEYLIN BEARING LIMITED (VIP Member)
UE203 pillow bock bearing 17x40x28.6mm
UE203
17 x 40 x 28.6
pillow bock bearing
P0,P6,P5,P4,P2
ZZ, 2RS,Open
Gcr15, Stainless steel. 440C, 304, 316.
TT/LC
1--30days
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
UE203 pillow bock bearing 17x40x28.6mm Item: pillow bock bearing UE203 Material: Chrome Steel Lubrication: Grease Clearance:C0,C1,C2,C3,C4,C5
NKI42/30 needle bearing 42x57x30mm
NKI42/30
42 x 57 x 30
needle roller bearing
0.22 KG
P0 P4 P5 P6
OPEN
Chrome Steel, CGr15 Steel
35% deposit, the balance to be paid
have product in stock. Up to your order qty.
SHANGHAI GSNK GROUP TRADE LTD (VIP Member)
Dimension: 42mm x 57mm x 30mm Weight: 0.22 KGS/PC Basic load capacity: 41.8kn - 98kn Fatigue load capacity: 12.9kn Running speed: 8500 - 10000 r/min Available: 200 pcs in stock