20TAC47BSUC10PN7B Ball Screw Bearing
🔍
20TAC47BSUC10PN7B
Bore Diameter:20 mm
Outside Diameter:47 mm
Width:15 mm
Click here to send inquiry
The 20TAC47BSUC10PN7B bearing is a Other bearings with an inner diameter of 20 mm , an outer diameter of 47 mm, a width of 15 mm. It typically uses P0/p5/p6 grade precision tolerances and open type, together determine its load-bearing capacity, rotational accuracy, and applicable working conditions.
Dimensions:
Inside Diameter:
20 mm
Outside Diameter:
47 mm
Thickness:
15 mm
Specifications:
Structure:
Linear bearing
Precision Rating:
P0/p5/p6
Bearing Material:
Chrome steel (Gcr15)
Seals Type:
open
Transaction Information:
Detailed description
How can you buy 20TAC47BSUC10PN7B Ball Screw Bearing on the Internet?
High quality 20TAC47BSUC10PN7B ( ID: 20 mm OD: 47 mm WD: 15 mm , P0/p5/p6 Accuracy Class , Chrome steel (Gcr15) Material ), Just click the button " Contact Now " to mention your purchase Requirement , Quantity and Contact Method of your requested Bearing Item No. 20TAC47BSUC10PN7B. then click the button " Send " The web site will make your purchasing information sent to the supplier's mailbox, who will come to contact you upon they get your information at the first time.