Found 3 products for 20TAC47B ball screw bearing
20TAC47B Ball Screw Support Bearing 20x47x15mm
[2014-01-10]
View More Skype WhatsApp: +8615606176717
Part Number:
20TAC47B
Dimension:
20 x 47 x 15
Structure:
Angular Contact
Mass:
0.12 KG
Grade Of Accuracy:
P0~P2
Seals Type:
Optional
Bearing Material:
Bearing Steel
Payment term:
T/T or Western Union
Delivery time:
Within 3 working days
SMART BEARING LIMITED (VIP Member)
20TAC47B Ball Screw Support Bearing 20x47x15mm Stock QTY:990pcs (More on the way) Size: 20x47x15mm Weight: 0.12KG
20TAC47BSUC10PN7B Ball Screw Bearing
[2013-03-06]
View More
Part Number:
20TAC47BSUC10PN7B
Dimension:
20 x 47 x 15
Structure:
Linear bearing
Grade Of Accuracy:
P0/p5/p6
Seals Type:
open
Bearing Material:
Chrome steel (Gcr15)
Tangshan Jieli Electromechanical Equipment Co., Ltd (Free Member)
•Item:20TAC47BSUC10PN7B Ball Screw Bearing •Type:Thin Wall Bearing •Closures: 2 Metal Shields •Lubrication: Self Lubricated (Grease) •Dimensions: 20mm x 47mm x 15mm/Metric
20TAC47B High Precision Ball Screw Bearing 20x47x15mm