ZARN65125-TV Combined Bearing
ZARN65125-TV combined bearing
🔍
ZARN65125-TV
Bore Diameter:65 mm
Outside Diameter:125 mm
Width:82 mm
Weight:4 kg
Click here to send inquiry
The ZARN65125-TV bearing is a combined bearing with an inner diameter of 65 mm , an outer diameter of 125 mm, a width of 82 mm. It typically uses ABEC1 (P0), ABEC3 (P6), ABEC5(P5), ABEC7(P4) ABEC9 grade precision tolerances and open type, together determine its load-bearing capacity, rotational accuracy, and applicable working conditions.
Dimensions:
Inside Diameter:
65 mm
Outside Diameter:
125 mm
Thickness:
82 mm
Weight:
4 KG
Specifications:
Structure:
roller bearing
Precision Rating:
ABEC1 (P0), ABEC3 (P6), ABEC5(P5), ABEC7(P4) ABEC9
Bearing Material:
chrome steel Gcr15
Seals Type:
open
Transaction Information:
Payment term:
TT, L/C
Delivery time:
according to quantity
Detailed description
How can you buy ZARN65125-TV Combined Bearing on the Internet?
High quality ZARN65125-TV ( 4 kg Mass, ID: 65 mm OD: 125 mm WD: 82 mm , ABEC1 (P0), ABEC3 (P6), ABEC5(P5), ABEC7(P4) ABEC9 Accuracy Class , chrome steel Gcr15 Material ), Just click the button " Contact Now " to mention your purchase Requirement , Quantity and Contact Method of your requested Bearing Item No. ZARN65125-TV. then click the button " Send " The web site will make your purchasing information sent to the supplier's mailbox, who will come to contact you upon they get your information at the first time.