VEB120/NS7CE3 Bearings 120x165x22mm
🔍
VEB120/NS7CE3
Bore Diameter:120 mm
Outside Diameter:165 mm
Width:22 mm
Weight:1.95 kg
Click here to send inquiry
The VEB120/NS7CE3 bearing is a Angular Contact Ball Bearings with an inner diameter of 120 mm , an outer diameter of 165 mm, a width of 22 mm. Open . 2RS type, together determine its load-bearing capacity, rotational accuracy, and applicable working conditions.
Dimensions:
Inside Diameter:
120 mm
Outside Diameter:
165 mm
Thickness:
22 mm
Weight:
1.95 KG
Specifications:
Structure:
Super-precision angular contact ball bearings
Brand:
as per customers'requirements
Bearing Material:
ball bearing steels
Seals Type:
Open . 2RS
Transaction Information:
Payment term:
T/T, PAYPAL, WESTERN UNION
Delivery time:
Within 3-7 working days
Detailed description
How can you buy VEB120/NS7CE3 Bearings 120x165x22mm on the Internet?
High quality VEB120/NS7CE3 ( 1.95 kg Mass, ID: 120 mm OD: 165 mm WD: 22 mm , ball bearing steels Material ), Just click the button " Contact Now " to mention your purchase Requirement , Quantity and Contact Method of your requested Bearing Item No. VEB120/NS7CE3. then click the button " Send " The web site will make your purchasing information sent to the supplier's mailbox, who will come to contact you upon they get your information at the first time.