Item:Radial Spherical Plain Bearings SIGEW80ES 80mm*105mm*80mm
Type: Radial Spherical Plain Bearings
Lubrication: Oil or Grease
Dimensions: 80mm x 105mm x80mm/Metric
ID (inner diameter)/Bore: 80mm
OD (outer diameter): 105mm
Width/Height/thickness: 80mm
Weight:13kg
Precision Rating: P0(ABEC-1),P6(ABEC-3),P5(ABEC-5),P4(ABEC-7),P2(ABEC-9)
Process Range: from Id 100 mm to OD 1000 mm