Found 1 products for joint bearing GEG20ES-2RS
GEG20ES-2RS bearing
[2014-02-19]
GEG20ES-2RS bearing
View More
Part Number:
GEG20ES-2RS
Dimension:
20 x 42 x 25
Structure:
Spherial Plain Bearing
Mass:
0.153 KG
Grade Of Accuracy:
P0 P6 P5 P4 P2
negotiable
Wuxi Huihao Bearing Co., Ltd. (Free Member)
No.:GEG20ES-2RS Type: Radial Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimensions:20mm x42mm x25mm ID (inner diameter)/Bore:20mm OD(outer diameter):42mm Width/Height/thickness:25mm
linear shaft 35mm
[2012-11-08]
linear shaft 35mm