FC5072220 Bearing
FC5072220 bearing
🔍
FC5072220
Bore Diameter:250 mm
Outside Diameter:360 mm
Width:220 mm
Click here to send inquiry
The FC5072220 bearing is a Four-row Cylindrical Roller Bearings with an inner diameter of 250 mm , an outer diameter of 360 mm, a width of 220 mm. together determine its load-bearing capacity, rotational accuracy, and applicable working conditions.
Dimensions:
Inside Diameter:
250 mm
Outside Diameter:
360 mm
Thickness:
220 mm
Specifications:
Structure:
four-row cylindrical roller bearing
Brand:
ESG
Transaction Information:
Delivery time:
10-45 days
Detailed description
How can you buy FC5072220 Bearing on the Internet?
High quality FC5072220 ( ID: 250 mm OD: 360 mm WD: 220 mm ), Just click the button " Contact Now " to mention your purchase Requirement , Quantity and Contact Method of your requested Bearing Item No. FC5072220. then click the button " Send " The web site will make your purchasing information sent to the supplier's mailbox, who will come to contact you upon they get your information at the first time.