Found 1 products for FC5072220 price
FC5072220 bearing
[2013-10-10]
FC5072220 bearing
View More
Part Number:
FC5072220
Dimension:
250 x 360 x 220
Structure:
four-row cylindrical roller bearing
Delivery time:
10-45 days
Shantou Hi-tech Zone ESG Bearing Manufacture Co., Ltd. (Free Member)
Professional manufacturer of high quality rolling mill bearings FC5072220 four-row cylindrical roller bearing 250x360x220mm for the steel industry, high quality and low price! Help the steel mills reduce rolling cost!
6003 deep groove ball bearing
[2013-03-22]
6003 deep groove ball bearing
View More
Part Number:
Dimension:
17 x 35 x 10
Structure:
deep groove ball bearing
Grade Of Accuracy:
P0,P6,P4,P2
Seals Type:
open
Bearing Material:
GCr15,carbon steel, chrome steel
Jinan Levo (Free Member)
Brand name According to customers’ requirements ID size 17*35*10mm Material Chrome Steel, Stainless Steel, GCr15
NF 28/560 NF 28/560M bearing 560x680x72mm
NF 28/560 NF 28/560M
560 x 680 x 72
Roller
Mass:
57.1 KG
Grade Of Accuracy:
P0;P6;P5;P4
Seals Type:
Open
Bearing Material:
Chrome Steel;Carbon Steel;Stainless Steel
Payment term:
T/T;A Copy of B/L
Delivery time:
7-30days after we got your advance payment
Linqing Dongchuan Bearing Co.,Ltd (Free Member)
NF 28/560 NF 28/560M Cylindrical Roller Bearing - Item: NF 28/560 NF 28/560M 560X680X72 Bearing - Type: Roller Bearing - Lubrication: Oil or Grease - Dimensions: 560mm x680mm x 72mm/Metric