Found 1 products for GEH300HT spherical plain bearing
GEH300HT joint bearing
[2013-06-19]
GEH300HT joint bearing
View More
Part Number:
GEH300HT
Dimension:
300 x 430 x 212
Structure:
GEH HT
Mass:
118 KG
Grade Of Accuracy:
ZV1
Bearing Material:
GCR15
Payment term:
TT/LC
Delivery time:
20 days
Jinan UCO Bearing Co., Ltd. (Free Member)
Item:Radial Spherical Plain Bearings GEH300HT 300mm*430mm*212mm Type: Radial Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimensions: 300mm x 430mm x212mm/Metric
30224 Bearing 120x215x40mm
[2013-09-03]
30224 Bearing 120x215x40mm
View More
Part Number:
Dimension:
120 x 215 x 40
Structure:
tapered roller bearing
Seals Type:
Open
Bearing Material:
Chrome Steel (Gcr15)
Payment term:
by T/T in advance
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (Free Member)
Item:30224 Roller Bearings Type: Tapered Roller Bearing Material: Chrome Steel Gcr15 Size:120x215x40mm ID (inner diameter) bore:120mm OD (outer diameter):215mm Width/Heigh/Thickness:40mm Dimensions:120mmx215mmx40mm
6064M deep groove ball bearing 320x480x74m
6064M
320 x 480 x 74
deep groove ball bearing
Mass:
46 KG
Grade Of Accuracy:
ABEC 1, ABEC 3, ABEC 5, ABEC 7
Seals Type:
open type
100Cr6, CCr15, 9Cr18Mo
30% prepay, 70% balance before bearing despatch
Delivery time:
30 days
Luoyang Huayang Special heavy-duty and large bearing manufacturing Co.,Ltd. (Free Member)
7307AC Angular Contact Ball Bearings 35x90x21mm
7307AC
35 x 90 x 21
0.47 KG
P0,P6,P5,P4,P2
ZZ,2RS
bearing steel:GCr15
T/T,L/C
around 30 days
Shanghai Xuyuan Mechanical and Electrical Bearing Co., Ltd (Free Member)
7307AC Angular Contact Ball Bearings 35x90x21mm 1.Model:7307AC 2.Size:35x90x21mm 3.Material:GCr15 4.Weight:0.47KG