Found 2 products for GEH300HT joint bearing
GEH300HT joint bearing
[2013-06-19]
GEH300HT joint bearing
View More
Part Number:
GEH300HT
Dimension:
300 x 430 x 212
Structure:
GEH HT
Mass:
118 KG
Item:Radial Spherical Plain Bearings GEH300HT 300mm*430mm*212mm Type: Radial Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimensions: 300mm x 430mm x212mm/Metric
GEH300HT Joint Bearing
[2014-07-01]
GEH300HT Joint Bearing
View More
Part Number:
GEH300HT
Dimension:
300 x 4630 x 212
Structure:
rod end
Mass:
118 KG
Seals Type:
None
Product Model: GEH300HT Structure: GEH HT Inside Diameter: 300 mm Outside Diameter: 430 mm Thickness: 212 mm Seals Type: Material: GCR15 Precision Rating: ZV1
KB047CP0/XP0 Thin-section Ball Bearing
KB047CP0/XP0
4.7 x 5.375 x 0.3125
Thin-section Ball Bearing
0.154 KG
P0~P5
Seals Type:
Open
100%TT before shipping
15
Luoyang Yeda High Speed Precision Heavy Duty Bearings Co.,Ltd. (Free Member)
Bearing model:KB047CP0/XP0 Thin-section Ball bearing Inner Diameter (ID):4.75 inch Outer Diameter (OD):5.375 inch Width/Height: 0.3125 inch Material:chrome steel(GCR15) Weight:0.154 kg Number of Row: single row Seals type: Open
SNU505 BEARING HOUSING
SNU505 BEARING HOUSING
SNU505
20 x 40 x 67
PLUMMER BLOCK
1.9 KG
FELT SEAL
CAST IORN; CAST STEER; DUCTILE IRON
30% T/T ADVANLE PAYMENT;70%T/T AGAINST COPY OF B/L
15 DAYS
Ganyu Zhongjia Bearing Housing Manufacture Co.,Ltd (Free Member)
GE50-DO plain bearings 50x75x35mm
GE50-DO
50 x 75 x 35
plain bearings
0.53 KG
P0,P6,P5,P4,P2
ZZ,2RS,Open
Bearing steel / Chrome steel GCr15
1--30days
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
GE50-DO plain bearings 50x75x35mm item:plain bearing GE50 -DO Material: Chrome Steel Lubrication: Grease Clearance:C0,C1,C2,C3,C4,C5
NJ1014 Bearing 70x110x20mm
NJ1014 Bearing 70x110x20mm
NJ1014
70 x 110 x 20
Cylindrical roller bearings
0.71 KG
P0,P6,P5,P4,P2
Open/sealed
Chrome steel
T/T
within 3days after payment
WOMO Industrial & Auto Parts LTD (Free Member)
NJ1014 Bearing 70x110x20mm,have large storage in stock, can be send out within 3days after payment.