Found 1 products for GEG20ES-2RS price
GEG20ES-2RS bearing
[2014-02-19]
GEG20ES-2RS bearing
View More
Part Number:
GEG20ES-2RS
Dimension:
20 x 42 x 25
Structure:
Spherial Plain Bearing
Mass:
0.153 KG
Grade Of Accuracy:
P0 P6 P5 P4 P2
Bearing Material:
GCr15
Payment term:
T/T L/C
Delivery time:
negotiable
Wuxi Huihao Bearing Co., Ltd. (Free Member)
No.:GEG20ES-2RS Type: Radial Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimensions:20mm x42mm x25mm ID (inner diameter)/Bore:20mm OD(outer diameter):42mm Width/Height/thickness:25mm
EE420800D/421450 work rolls tapered roller bearing
[2012-12-17]
View More
Part Number:
EE420800D/421450
Dimension:
203.2 x 368.3 x 152.4/158.750
Structure:
tapered roller bearing
Seals Type:
open
Bearing Material:
GCr15SiMn GCr15 G20Cr2Ni4A
JINHANG PRECISION BEARING CO.,LTD (Free Member)
Current Code:EE420800D/421450 Dimension:203.2x368.3x152.4/158.750 mm Weight:74.8 kgs TThe cage type: Steel pressed cages and pin-type cages are for large-size ones. The forging material:GCr15SiMn GCr15 G20Cr2Ni4A
LMH8UU Bearing 8x15x24mm
LMH8UU Bearing 8x15x24mm
LMH8UU
8 x 15 x 24
Linear bearing
Mass:
0.033 KG
Grade Of Accuracy:
P0 P6 P5 P4 P2
Seals Type:
ZZ, 2RS,Open
Gcr15, Stainless steel. 440C, 304, 316.
Payment term:
T/T
Delivery time:
Large quantity in stock
Wuxi URU Precision Industries Co., Ltd (Free Member)
Item:LMH8UU 8*15*24 Bearing Type: Flange Linear bearing Lubrication: Oil or Grease Dimensions: 8mm x 15mm x24mm/Metric ID (inner diameter)/Bore: 8mm OD (outer diameter): 15mm Width/Height/thickness: 24mm