Found 2 products for GEG20ES-2RS bearing
GEG20ES-2RS bearing
[2014-02-19]
GEG20ES-2RS bearing
View More
Part Number:
GEG20ES-2RS
Dimension:
20 x 42 x 25
Structure:
Spherial Plain Bearing
Mass:
0.153 KG
Grade Of Accuracy:
P0 P6 P5 P4 P2
Bearing Material:
GCr15
Payment term:
T/T L/C
Delivery time:
negotiable
Wuxi Huihao Bearing Co., Ltd. (Free Member)
No.:GEG20ES-2RS Type: Radial Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimensions:20mm x42mm x25mm ID (inner diameter)/Bore:20mm OD(outer diameter):42mm Width/Height/thickness:25mm
GEG20ES-2RS Radial Spherical Plain Bearing
[2015-07-19]
View More
Part Number:
GEG20ES-2RS
Dimension:
20 x 42 x 25
Structure:
Radial Spherical Plain Bearing
Mass:
0.3 KG
Grade Of Accuracy:
P0,P6,P5,P4,P3,P2
Seals Type:
open,ZZ,2RS
Bearing Material:
Chrome Steel(Gcr15)
Payment term:
TT,PayPal,West Union
Delivery time:
Within 3-5 days
Wuxi Guangqiang Bearing Co.,Ltd. (Free Member)
6028 zz deep groove ball bearing
6028 zz
140 x 210 x 33
deep groove ball bearing
P0,P6,P4,P2
Seals Type:
open
GCr15,carbon steel, chrome steel
Jinan Levo (Free Member)
3807 Angular Contact Ball Bearings 30x47x10mm
30 x 47 x 10
Angular Contact Ball Bearings
0.035 KG
P0,P6,P5,P4,P2
UU
Gcr15
TT/LC
1--30days
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
3807 Angular Contact Ball Bearings 30x47x10mm Item: Angular Contact Ball Bearings 3807 Material: Chrome Steel Lubrication: Grease Clearance:C0,C1,C2,C3,C4,C5
32213 J2/Q Tapered roller bearing 65x120x32.75mm
32213 J2/Q
65 x 120 x 32.75
Tapered roller bearing
1.5 KG
P4
zz/rs
Chrome steel
TT/ western union
within three days
Tangshan Jieli Electromechanical Equipment Co., Ltd (Free Member)
Technical data of 32213 J2/Q Tapered roller bearing ID.: 65 mm OD: 120 mm Thickness: 32.75 mm Weight; 1.50 kg