Found 3 products for GEG160ES Spherical Plain Bearing
GEG160ES Spherical Plain Bearing 160x260x135mm
[2016-01-25]
View More Skype WhatsApp: +8615606176717
Part Number:
GEG160ES
Dimension:
160 x 260 x 135
Structure:
Radial Spherical Plain
Mass:
24.80 KG
Grade Of Accuracy:
P0~P2 ; ABEC1~ABEC9
Seals Type:
Optional
Bearing Material:
Bearing Steel ; Others
Payment term:
T/T Wire Transfer ; Western Union ; Paypal
Delivery time:
Within 3 working days
SMART BEARING LIMITED (VIP Member)
GEG160ES Spherical Plain Bearing 160x260x135mm Stock QTY:65.pcs (More on the way) Size: 160x260x135mm Weight: 24.80KG
GEG160ES Bearing
[2014-02-28]
GEG160ES Bearing
View More
Part Number:
GEG160ES
Dimension:
160 x 260 x 135
Structure:
Spherical Plain Bearing
Mass:
20.02 KG
Grade Of Accuracy:
High Precision
Bearing Material:
Carbon Chromium Steel
Negotiable
Zhangzhou SDTZ Bearing Co.,Ltd (Free Member)
GEG160ES GEG160ES-2RS Spherical Plain Bearing
View More
GEG160ES
rod end
24.7 KG
ZV1
Seals Type:
None
GCR15
TT/LC
20 days
Shaanxi Dreamway Machinery Co., Ltd (Free Member)
Product Model: GEG160ES GEG160ES-2RS Structure: GEG Inside Diameter: 160 mm Outside Diameter: 260 mm Thickness: 135 mm Seals Type: 2RS Material: GCR15 Precision Rating: ZV1