Found 6 products for GEG140ES bearing
GEG140ES GEG140ES-2RS spherical plain bearing
[2013-03-31]
View More
Part Number:
GEG140ES GEG140ES-2RS
Structure:
GEG
Grade Of Accuracy:
ZV1
Seals Type:
2RS
Bearing Material:
GCR15
Jinan UCO Bearing Co., Ltd. (Free Member)
Item:Radial Spherical Plain Bearings GEG140ES GEG140ES-2RS 140mm*230mm*130mm Type: Radial Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimensions: 140mm x 230mm x130mm/Metric
GEG140ES bearing
[2014-02-27]
GEG140ES bearing
View More
Part Number:
GEG140ES
Structure:
Spherial Plain Bearing
Mass:
19.010 KG
Grade Of Accuracy:
P0,P2,P4,P5,P6
Bearing Material:
GCr15
Payment term:
T/T L/C
Delivery time:
negotiable
Wuxi Huihao Bearing Co., Ltd. (Free Member)
No.:GEG140ES Type: Radial Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimension:140mm x230mm x130mm ID (inner diameter)/Bore:140mm OD(outer diameter):230mm Width/Height/thickness:130mm
GEG140ES Bearing
GEG140ES Bearing
GEG140ES
Spherical Plain Bearing
Mass:
19.01 KG
High Precision
Carbon Chromium Steel
Payment term:
TT/LC
Delivery time:
Negotiable
Zhangzhou SDTZ Bearing Co.,Ltd (Free Member)
GEG140
rod end
ZV1
Seals Type:
None
20 days
Shaanxi Dreamway Machinery Co., Ltd (Free Member)
Product Model: GEG140ES GEG140ES-2RS Structure: GEG Inside Diameter: 140 mm Outside Diameter: 230 mm Thickness: 130 mm Seals Type: 2RS Material: GCR15 Precision Rating: ZV1