Found 2 products for GE90TXE-2LS Joint Bearing
GE90TXE-2LS bearing 90x130x60mm
[2014-11-06]
View More
Part Number:
GE90TXE-2LS
Dimension:
90 x 130 x 60
Structure:
Spherical Plain Bearing
Mass:
2.75 KG
Grade Of Accuracy:
P4
Seals Type:
zz/rs
Bearing Material:
Chrome steel
Payment term:
TT/ western union
Delivery time:
within three days
Beijing Best(HK) International Trade Co., Ltd. (Free Member)
Technical data of GE90TXE-2LS Inside diameter=90 mm Outside diameter=130 mm Width=60 mm Outer ring width=50 mm Weight=2.75 kg Angle of tilt ± 5 degrees Basic dynamic load rating=1370 kN
GE90TXE-2LS Joint Bearing 90x130x60mm
[2015-01-15]
View More
Part Number:
GE90TXE-2LS
Dimension:
90 x 130 x 60
Structure:
Joint Bearing
Mass:
2.75 KG
Grade Of Accuracy:
p2/p4/p6
Seals Type:
open/rs/2rs/zz/z
Bearing Material:
Chrome steel (Gcr15)
Payment term:
TT/Western union
Delivery time:
Within three days
Tangshan Jieli Machinery Equipment Co., Ltd. (Free Member)
Technical data of GE90TXE-2LS Inside diameter=90 mm Outside diameter=130 mm Width=60 mm Outer ring width=50 mm Weight=2.75 kg Angle of tilt ± 5 degrees Basic dynamic load rating=1370 kN Basic static
Mill Bearing 305180 contact ball bearing
170 x 260 x 84
angular contact ball bearing
17 KG
P0,P6,P5
open
42CrMo,50Mn
T/T,L/C
one day after receiving your payment
Luoyang MC Bearing Technology CO.,LTD (Free Member)
Inch thrust all bearing XW7-1/2 190.5x234.95x34.93mm used in Vertical shaft
XW7-1/2
190.5 x 234.95 x 34.93
thrust ball
3.22 KG
ABEC-1,ABEC-3
open
high quality chrome steel
T/T,cash,paypal,western union
25days
Linqing DN bearing Co.,Ltd (Free Member)
NP159221/NP254157 Automotive Taper Roller Bearing 41.275x82.55x22mm
View More Skype WhatsApp: +8615606176717
NP159221/NP254157
41.275 x 82.55 x 22
Single Row Taper Roller
0.55 KG
P0 ~ P2 ; ABEC1 ~ ABEC9
Optional
Bearing Steel ; Others
T/T Wire Transfer; Western Union; Paypal
Within 3 working days
SMART BEARING LIMITED (VIP Member)
NP159221/NP254157 Automotive Taper Roller Bearing Stock QTY : 560.pcs (More on the way) Size : 41.275x82.55x22mm Weight : 0.55KG
KBZ24 Linear ball bearing 38.1x60.325x76.2mm