Found 3 products for GE90TXE-2LS Bearing
GE90TXE-2LS bearing 90x130x60mm
[2014-06-12]
View More
Part Number:
GE90TXE-2LS
Dimension:
90 x 130 x 60
Structure:
Spherical Plain Bearing
Mass:
2.75 KG
Grade Of Accuracy:
P4
Seals Type:
zz/rs
Bearing Material:
Chrome steel
Payment term:
TT/ western union
Delivery time:
within three days
Tangshan Jieli Electromechanical Equipment Co., Ltd (Free Member)
Technical data of GE90TXE-2LS Inside diameter=90 mm Outside diameter=130 mm Width=60 mm Outer ring width=50 mm
[2014-11-06]
View More
Part Number:
GE90TXE-2LS
Dimension:
90 x 130 x 60
Structure:
Spherical Plain Bearing
Mass:
2.75 KG
Grade Of Accuracy:
P4
Seals Type:
zz/rs
Bearing Material:
Chrome steel
Payment term:
TT/ western union
Delivery time:
within three days
Beijing Best(HK) International Trade Co., Ltd. (Free Member)
Technical data of GE90TXE-2LS Inside diameter=90 mm Outside diameter=130 mm Width=60 mm Outer ring width=50 mm Weight=2.75 kg Angle of tilt ± 5 degrees Basic dynamic load rating=1370 kN
GE90TXE-2LS Joint Bearing 90x130x60mm
GE90TXE-2LS
Joint Bearing
p2/p4/p6
open/rs/2rs/zz/z
Chrome steel (Gcr15)
Tangshan Jieli Machinery Equipment Co., Ltd. (Free Member)
Technical data of GE90TXE-2LS Inside diameter=90 mm Outside diameter=130 mm Width=60 mm Outer ring width=50 mm Weight=2.75 kg Angle of tilt ± 5 degrees Basic dynamic load rating=1370 kN Basic static