Found 3 products for GE300ES-2RS Spherical Plain Bearing
GE300ES GE300ES-2RS Spherical Plain Bearing
[2014-05-28]
View More Skype WhatsApp: +8618616152345
Part Number:
GE300ES-2RS
Dimension:
300 x 430 x 165
Structure:
spherical plain bearing
Mass:
76 KG
Grade Of Accuracy:
P0,P1,P3,P4,P6
Seals Type:
Open 2RS ZZ
Bearing Material:
chrome steel/carbon steel
Payment term:
35% deposit, the balance to be paid on the copy of
Delivery time:
according to the quantity you need
SHANGHAI GSNK GROUP TRADE LTD (VIP Member)
[2013-03-27]
View More
Part Number:
GE300ES GE300ES-2RS
Dimension:
300 x 430 x 165
Structure:
GE
Grade Of Accuracy:
ZV1
Seals Type:
2RS
Bearing Material:
GCR15
Jinan UCO Bearing Co., Ltd. (Free Member)
Item:Radial Spherical Plain Bearings GE300ES GE300ES-2RS 300mm*430mm*165mm Type: Radial Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimensions: 300mm x 430mm x165mm/Metric