Found 7 products for GE25ES-2RS Bearing
Spherical Plain Bearings GE25ES-2RS
[2013-04-10]
View More
Part Number:
GE25ES-2RS
Dimension:
25 x 42 x 20
Structure:
plain bearing
Grade Of Accuracy:
P0
Seals Type:
open
Bearing Material:
chrome steel
jinan levo bearing import&export co.,LTD (Free Member)
Item:Radial Spherical Plain Bearings GE25ES/ 25×42×20×16mm Type: Radial Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimensions:25×42×20×16mm/Metric
GE25ES-2RS Spherical plain bearing 25X42X20mm
[2013-09-12]
View More
Part Number:
GE25ES-2RS
Dimension:
25 x 42 x 20
Structure:
Single-row
Mass:
0.119 KG
Grade Of Accuracy:
P0 P4 P5 P6
Seals Type:
open
Bearing Material:
Chrome Steel ,bearing steel,Gcr15 & Gcr15SiMn
Payment term:
CIF FOB FCA
Delivery time:
within 30 days
Qingdao tianhaote bearing Co.,LTD (Free Member)
GE25ES-2RS Spherical plain bearing 25X42X20mm Weight:0.119kg Dynamic load:48 Static load:240
GE25ES-2RS bearing
GE25ES-2RS bearing
GE25ES-2RS
Spherial Plain Bearing
Mass:
0.119 KG
P0,P2,P4,P5,P6
2RS
GCr15
Payment term:
T/T L/C
Delivery time:
negotiable
Wuxi Huihao Bearing Co., Ltd. (Free Member)
No.:GE25ES-2RS Type: Radial Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimensions:25mm x42mm x20mm ID (inner diameter)/Bore:25mm OD(outer diameter):42mm Width/Height/thickness:20mm
GE25ES-2RS Plain Bearing 25x42x20mm
GE25ES-2RS
Plain Bearing
P0,P6,P5,P4,P2
2RS
Bearing steel / Chrome steel GCr15
TT/Paypal/LC
1--30days
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
GE25ES-2RS Plain Bearing 25x42x20mm Weight:0.119KG Equal: GE25ES-2RS