Found 3 products for GE25-HO-2RS Radial Spherical Plain Bearing
GE25-HO-2RS Radial Spherical Plain Bearing 25x42x29mm
[2016-10-09]
View More Skype WhatsApp: +8618062246726
Part Number:
GE25-HO-2RS
Dimension:
25 x 42 x 29
Structure:
Spherical Plain Bearing
Bearing Material:
Chrome Steel / Bearing Steel
Payment term:
by T/T in advdance
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (VIP Member)
GE25-HO-2RS Radial Sphe rical Plain Bearing / Hydraulic Cylinder Bearing Bearing Model No. : GE25-HO-2RS Type: Spherical Plain Bearing Size:25x42x29mm
GE25-HO-2RS Spherical Plain Bearing (Size:25x42x29mm)
[2022-02-17]
Part Number:
GE25-HO-2RS
Dimension:
25 x 42 x 29
Series:
GE...HO-2RS
Structure:
Spherical Plain Bearing
Mass:
0.1 KG
Seals Type:
Sealed
Bearing Material:
Chrome Steel (Gcr15)
Payment term:
by T/T in advance
Delivery time:
2-3 days for stock, 25-30 days for bulk production
Shipping Ways:
by Sea or Air
GE25-HO-2RS Radial Spherical Plain Bearing Size: 25x42x29x16mm Ball Bore Diameter: 25mm Outside Diameter: 42mm Ball Width: 29mm Race Width: 16mm