Found 1 products for 92FC66500 Roller Bearing
92FC66500 Cylindrical Roller Bearing (Size: 460x660x500mm)
[2026-01-06]
View More Skype WhatsApp: +8618062246726
Part Number:
92FC66500
Dimension:
460 x 660 x 500
HS Code:
Number of Rows:
Four
Structure:
Roller Bearing
Mass:
573 KG
Grade Of Accuracy:
Standard
Bearing Material:
Chrome Steel
Payment term:
by T/T in advance
Delivery time:
2-3 days for stock, 25-30 days for bulk production
Shipping Ways:
by Sea or Air
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (VIP Member)
92FC66500 Four Row Cylindrical Roller Bearing Size: 460x660x500mm Inside Diameter (d): 460mm Outside Diameter (D): 660mm Width (B): 500mm
6006 deep groove ball bearing
[2013-04-02]
6006 deep groove ball bearing
View More
Part Number:
Dimension:
30 x 55 x 13
Structure:
ball bearing
Grade Of Accuracy:
P0
Seals Type:
steel seal
Bearing Material:
chrome steel
Liaocheng XBRB Bearing Manufacturing Co., Ltd (Free Member)
R4A bearing
R4A bearing
View More
R4A
6.350 x 19.050 x 7.412
deep groove ball bearing
Mass:
0.256 KG
P6, P5, P4, P2
Seals Type:
open sealed
GCr15
Payment term:
T/T
Delivery time:
10 days
Shandong Bestrich Bearing Co Ltd (Free Member)
3313A-2RSTN1 Angular Contact Ball Bearing 65x140x58.7mm
3313A-2RSTN1
65 x 140 x 58.7
Angular Contact Ball Bearing
4.28 KG
P0,P6,P5,P4,P2
ZZ,2RS,Open
Bearing steel / Chrome steel GCr15
TT/Paypal/LC
1-30days
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
Model:3313A-2RSTN1 Structure: Angular Contact Ball Bearing Type:ball Brand Name: Neutral/OEM/As per your request Size:65x140x58.7mm 1.Seal form: open
22207CCK/W33 Self-aligning Roller Bearing
22207CCK/W33
35 x 72 x 23
Self-aligning
P0 P5 P6 P4
open
Gcr15
T/T in advance or 100% L/C at sight