Found 1 products for 92FC66500 Four Row Roller Bearing
92FC66500 Cylindrical Roller Bearing (Size: 460x660x500mm)
[2026-01-06]
View More Skype WhatsApp: +8618062246726
Part Number:
92FC66500
Dimension:
460 x 660 x 500
HS Code:
Number of Rows:
Four
Structure:
Roller Bearing
Mass:
573 KG
Grade Of Accuracy:
Standard
Bearing Material:
Chrome Steel
Payment term:
by T/T in advance
Delivery time:
2-3 days for stock, 25-30 days for bulk production
Shipping Ways:
by Sea or Air
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (VIP Member)
92FC66500 Four Row Cylindrical Roller Bearing Size: 460x660x500mm Inside Diameter (d): 460mm Outside Diameter (D): 660mm Width (B): 500mm
QJ224N2Q1 Bearing 120x215x40mm
[2013-05-03]
QJ224N2Q1 Bearing 120x215x40mm
View More
Part Number:
QJ224N2Q1
Dimension:
120 x 215 x 40
Structure:
angular contact ball bearing
Mass:
6.29 KG
Grade Of Accuracy:
P6, P5, P4, P2
Seals Type:
open
Bearing Material:
chrome steel, stainless steel
Payment term:
T/T in advance
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (Free Member)
Item: QJ224N2Q1 Ball Bearings Type: Angular Contact Ball Bearing Material: Chrome Steel Gcr15 Size:120x215x40mm ID (inner diameter) bore: 120mm OD (outer diameter):215mm Width/Heigh/Thickness:40mm Dimensions:120mmx215mmx40mm
NJ228 bearing
NJ228 bearing
View More
NJ228
140 x 250 x 42
cylindrical roller bearing
9.20 KG
Seals Type:
none
chrome steel Gcr15
T/T or Western Union
Byte Co., Ltd (Free Member)
NJ228 Cylindrical Roller Bearing Inside diameter: 140mm Outside diameter: 250mm Thickness: 42mm Weight: 9.20kg