Found 1 products for 92FC66500 Four Row Cylindrical Roller Bearing
92FC66500 Cylindrical Roller Bearing (Size: 460x660x500mm)
[2026-01-06]
View More Skype WhatsApp: +8618062246726
Part Number:
92FC66500
Dimension:
460 x 660 x 500
HS Code:
Number of Rows:
Four
Structure:
Roller Bearing
Mass:
573 KG
Grade Of Accuracy:
Standard
Bearing Material:
Chrome Steel
Payment term:
by T/T in advance
Delivery time:
2-3 days for stock, 25-30 days for bulk production
Shipping Ways:
by Sea or Air
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (VIP Member)
92FC66500 Four Row Cylindrical Roller Bearing Size: 460x660x500mm Inside Diameter (d): 460mm Outside Diameter (D): 660mm Width (B): 500mm
[2013-01-29]
View More
Part Number:
22320CAK/W33
Dimension:
100 x 215 x 73
Structure:
Spherical Roller Bearing
Grade Of Accuracy:
P0 P6 P5 P4 P2
Seals Type:
ZZ, 2RS,Open
Bearing Material:
Gcr15, Stainless steel. 440C, 304, 316.
Wuxi URU Precision Industries Co., Ltd (Free Member)
Item:22320CAK/W33 22320CAK 100*215*73 Bearing Type: Spherical Roller Bearing Lubrication: Oil or Grease Dimensions: 100mm x 215mm x 73mm/Metric ID (inner diameter)/Bore: 100mm OD (outer diameter): 215mm Width/Height/thickness: 73mm
1203 Self Aligning Ball Bearing
View More
17 x 40 x 12
Self Aligning
Mass:
0.073 KG
P0 P6
Seals Type:
OPEN
Chrome steel, Carbon steel; Stainless steel;
Payment term:
T/T, L/C
Delivery time:
Within 10-15 days after confirm order;
GD Bearings (Free Member)
1203 Self Aligning Ball Bearing Item: 1203 Dimension: 17x40x12mm Weight: 0.073kg