Found 1 products for 239/710CA/W33 Roller Bearing for Vibrating Screen
239/710CA/W33 (d:710xD:950xB:180mm) Spherical (Self-Aligning) Roller Bearing
[2022-10-20]
View More Skype WhatsApp: +8618062246726
Part Number:
239/710CA/W33
Dimension:
710 x 950 x 180
Number of Rows:
Double
Structure:
Roller Bearing
Mass:
367 KG
Bearing Material:
Chrome Steel (Gcr15)
Payment term:
by T/T in advance
Delivery time:
2-3 days for stock, 25-30 days for bulk production
Shipping Ways:
by Sea or Air
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (VIP Member)
239/710CA/W33 Spherical Roller Bearing with High load capacity. Size: 710x950x180mm Inner Diameter (d): 710mm Outer Diameter (D): 950mm Thickness (B): 180mm
UC206 bearing 30mm*62mm*38.1mm
[2013-05-23]
UC206 bearing 30mm*62mm*38.1mm
View More
Part Number:
UC206
Dimension:
30 x 62 x 38.1
Structure:
pillow block bearing
Mass:
0.35 KG
Grade Of Accuracy:
P0,P5
Seals Type:
zz
Bearing Material:
chrome steel
Payment term:
TT ,LC
Delivery time:
15 days after the payment
Linqing Dongchuan Bearing Co,LTD (Free Member)
29414 E bearing
29414 E bearing
View More
29414 E
70 x 150 x 48
thrust roller bearing
3.8 KG
Grade Of Accuracy:
ABEC-5
Seals Type:
Open
Chrome Steel
TT
7 days
Tianjin Haman Technology Co., Ltd (Free Member)
3810/750 bearing 750x1090x605mm
750 x 1090 x 605
tapered roller bearing
2320 KG
P0 P6 P5 P4 P2
open
T/T L/C at sight
7 days
Jiangsu snader bearing co.ltd (Free Member)
1.Brand: SKF 2.BearingCategory: Tapered Roller Bearings 3.Model:3810/750 4.d:750 mm 5.D:1090 mm 6.B:605 mm 7.m:2320kg
619/1.5 deep groove ball bearing 1.5*5*2mm