22UZ2112529T2 Eccentric Bearing 22x58x32mm
🔍
22UZ2112529T2
Bore Diameter:22 mm
Outside Diameter:58 mm
Width:32 mm
Weight:0.40 kg
Click here to send inquiry
The 22UZ2112529T2 bearing is a Eccentric Bearing with an inner diameter of 22 mm , an outer diameter of 58 mm, a width of 32 mm. It typically uses P0~P2 ; ABEC1~ABEC9 grade precision tolerances and Optional type, together determine its load-bearing capacity, rotational accuracy, and applicable working conditions.
Dimensions:
Inside Diameter:
22 mm
Outside Diameter:
58 mm
Thickness:
32 mm
Weight:
0.40 KG
Specifications:
Structure:
Eccentric Bearing
Brand:
As per customers' requirements
Precision Rating:
P0~P2 ; ABEC1~ABEC9
Bearing Material:
Bearing Steel ; Others
Seals Type:
Optional
Transaction Information:
Payment term:
Paypal ; Western Union ; T/T
Delivery time:
Within 3 working days
Detailed description
How can you buy 22UZ2112529T2 Eccentric Bearing 22x58x32mm on the Internet?
High quality 22UZ2112529T2 ( 0.40 kg Mass, ID: 22 mm OD: 58 mm WD: 32 mm , P0~P2 ; ABEC1~ABEC9 Accuracy Class , Bearing Steel ; Others Material ), Just click the button " Contact Now " to mention your purchase Requirement , Quantity and Contact Method of your requested Bearing Item No. 22UZ2112529T2. then click the button " Send " The web site will make your purchasing information sent to the supplier's mailbox, who will come to contact you upon they get your information at the first time.