Found 1 products for 222SM260.MA Spherical roller bearing Split type
222SM260-MA Split Spherical Roller Bearings 260MMX500MMX130MM
[2020-07-24]
US100 ~ 500 / Piece
View More
Part Number:
222SM260.M
Dimension:
260 x 500 x 130
Old Code:
222SM260
HS Code:
Number of Rows:
double rows
Structure:
Spherical roller bearing
Mass:
147 KG
Grade Of Accuracy:
P4 , P5 , P6, P0
Radial Clearance:
C0 , C3,C4
Cage:
CC,CA, MA, MB , CCJA , E, E1
Seals Type:
open/sealed
Bearing Material:
Chrome steel, bearing steel
Payment term:
100% TT in advance
Delivery time:
within 3-5days after payment
Shipping Ways:
air freight, sea freight , and express
WOMO Industrial & Auto Parts LTD (Free Member)
Split Spherical roller bearings 222SM260-MA , inner d : 260mm ,Out D:500mm , Thickness B: 200mm ,Thickness C:130mm, Unit Weight: 147kg ,OEM , high precision tech craft ,fast delivery