Found 1 products for wheel bearing JRM 3535A/JRM 3565XD
JRM 3535 A/JRM 3565 XD wheel bearing 35x65x35mm
[2014-08-11]
View More
Part Number:
JRM 3535A/JRM 3565XD
Dimension:
35 x 65 x 35
Structure:
tapered roller
Mass:
0.49 KG
Grade Of Accuracy:
ABEC-1,ABEC-3
Seals Type:
open
Bearing Material:
high quality chrome steel
Payment term:
T/T.L/C,Cash,Paypal
Delivery time:
3-10days
Linqing DN bearing Co.,Ltd (Free Member)
ZKLN2052-2RS Angular contact ball bearing
[2013-03-26]
View More
Part Number:
ZKLN2052-2RS
Dimension:
20 x 52 x 28
Structure:
Angular contact ball bearing
Grade Of Accuracy:
normal
Seals Type:
Angular contact ball bearing
Bearing Material:
gcr15
UWE Slewing Bearing (Free Member)
SD3040 BEARING HOUSINGS
SD3040 BEARING HOUSINGS
SD3040
180 x 310 x 270
PLUMMER BLOCK
Mass:
100 KG
H8
FELT SEALING
GREY CAST IRON.DUCTILE CAST IRON.CAST STEEL
Payment term:
T/T
Delivery time:
30DAYS
Jiangsu Jiuzhou power Transmission Co.,LTD (Free Member)
Model:SD3040 Inside Diameter: 180 mm Outside Diameter: 310 mm Thickness/Width: 270 mm Seals Type: FELT SEALING Material: GREY CAST IRON.DUCTILE CAST IRON.CAST STEEL Precision Rating: H8 Brand:LWD Weight: 100 ...
61860M, 61860 Ball Bearing 300x380x28mm
61860M
300 x 380 x 28
Deep Groove Ball Bearing
11.1 KG
P0/p5/p6
open/rs/2rs/zz/z
Chrome steel (Gcr15)
TT/Western union/LC at sight
Within one week
Tangshan Jieli Electromechanical Equipment Co., Ltd (Free Member)
HK 1520 .2RS bearing 15x21x20mm