VR4-440X43Z Cross Roller Linear Guide
🔍
VR4-440X43Z
Bore Diameter:22 mm
Outside Diameter:440 mm
Width:11 mm
Weight:0.4 kg
Click here to send inquiry
The VR4-440X43Z bearing is a Linear Bearing with an inner diameter of 22 mm , an outer diameter of 440 mm, a width of 11 mm. It typically uses P0,P6.P5,P4 grade precision tolerances and ZZ/2RS/Open type, together determine its load-bearing capacity, rotational accuracy, and applicable working conditions.
Dimensions:
Inside Diameter:
22 mm
Outside Diameter:
440 mm
Thickness:
11 mm
Weight:
0.4 KG
Specifications:
Structure:
cross roller linear guide
Brand:
GQZ or Other famous brand
Precision Rating:
P0,P6.P5,P4
Bearing Material:
Chrome Steel(Gcr15) or stainless steel
Seals Type:
ZZ/2RS/Open
Transaction Information:
Payment term:
Bank swift,West Union ,PayPal
Delivery time:
within 3 days
Detailed description
How can you buy VR4-440X43Z Cross Roller Linear Guide on the Internet?
High quality VR4-440X43Z ( 0.4 kg Mass, ID: 22 mm OD: 440 mm WD: 11 mm , P0,P6.P5,P4 Accuracy Class , Chrome Steel(Gcr15) or stainless steel Material ), Just click the button " Contact Now " to mention your purchase Requirement , Quantity and Contact Method of your requested Bearing Item No. VR4-440X43Z. then click the button " Send " The web site will make your purchasing information sent to the supplier's mailbox, who will come to contact you upon they get your information at the first time.