TMT63/28X2YA-2RSNTN Ball Bearing
🔍
TMT63/28X2YA-2RSNTN
Bore Diameter:28 mm
Outside Diameter:68 mm
Width:19 mm
Click here to send inquiry
The TMT63/28X2YA-2RSNTN bearing is a deep groove ball bearing with an inner diameter of 28 mm , an outer diameter of 68 mm, a width of 19 mm. It typically uses ABEC1, ABEC3, ABEC5 grade precision tolerances and zz, rs, open type, together determine its load-bearing capacity, rotational accuracy, and applicable working conditions.
Dimensions:
Inside Diameter:
28 mm
Outside Diameter:
68 mm
Thickness:
19 mm
Specifications:
Structure:
deep groove ball bearings
Brand:
DHXB, OEM
Precision Rating:
ABEC1, ABEC3, ABEC5
Bearing Material:
chrome steel
Seals Type:
zz, rs, open
Transaction Information:
Payment term:
T/T, Western union, paypal
Delivery time:
3-20 days
Detailed description
How can you buy TMT63/28X2YA-2RSNTN Ball Bearing on the Internet?
High quality TMT63/28X2YA-2RSNTN ( ID: 28 mm OD: 68 mm WD: 19 mm , ABEC1, ABEC3, ABEC5 Accuracy Class , chrome steel Material ), Just click the button " Contact Now " to mention your purchase Requirement , Quantity and Contact Method of your requested Bearing Item No. TMT63/28X2YA-2RSNTN. then click the button " Send " The web site will make your purchasing information sent to the supplier's mailbox, who will come to contact you upon they get your information at the first time.