T4CB100/Q Taper Roller Bearing 100x145x24mm
🔍
T4CB100/Q
Bore Diameter:100 mm
Outside Diameter:145 mm
Width:24 mm
Weight:1.15 kg
Click here to send inquiry
The T4CB100/Q bearing is a Taper Roller Bearing with an inner diameter of 100 mm , an outer diameter of 145 mm, a width of 24 mm. It typically uses P0~P2 ; ABEC1~ABEC9 grade precision tolerances and Optional type, together determine its load-bearing capacity, rotational accuracy, and applicable working conditions.
Dimensions:
Inside Diameter:
100 mm
Outside Diameter:
145 mm
Thickness:
24 mm
Weight:
1.15 KG
Specifications:
Structure:
Taper Roller
Brand:
As per customers' requirements
Precision Rating:
P0~P2 ; ABEC1~ABEC9
Bearing Material:
Bearing Steel ; Others
Seals Type:
Optional
Transaction Information:
Payment term:
T/T Wire Transfer; Western Union; Paypal
Delivery time:
Within 3 working days
Detailed description
How can you buy T4CB100/Q Taper Roller Bearing 100x145x24mm on the Internet?
High quality T4CB100/Q ( 1.15 kg Mass, ID: 100 mm OD: 145 mm WD: 24 mm , P0~P2 ; ABEC1~ABEC9 Accuracy Class , Bearing Steel ; Others Material ), Just click the button " Contact Now " to mention your purchase Requirement , Quantity and Contact Method of your requested Bearing Item No. T4CB100/Q. then click the button " Send " The web site will make your purchasing information sent to the supplier's mailbox, who will come to contact you upon they get your information at the first time.