T3AR33105 Tandem Thrust Cylindrical Roller Bearing 33x105x112mm
🔍
T3AR33105
Bore Diameter:33 mm
Outside Diameter:105 mm
Width:112 mm
Weight:*** kg
Click here to send inquiry
The T3AR33105 bearing is a Thrust Roller Bearing with an inner diameter of 33 mm , an outer diameter of 105 mm, a width of 112 mm. It typically uses P0 , P6 , P5 , P4 grade precision tolerances and Optional type, together determine its load-bearing capacity, rotational accuracy, and applicable working conditions.
Dimensions:
Inside Diameter:
33 mm
Outside Diameter:
105 mm
Thickness:
112 mm
Weight:
*** KG
Specifications:
Structure:
Multi-Stage Cylindrical Roller Thrust
Brand:
OEM ; Others
Precision Rating:
P0 , P6 , P5 , P4
Bearing Material:
GCr15 Bearing Steel
Seals Type:
Optional
Transaction Information:
Payment term:
T/T Wire Transfer; Western Union; Paypal
Delivery time:
Within 3 working days
Detailed description
How can you buy T3AR33105 Tandem Thrust Cylindrical Roller Bearing 33x105x112mm on the Internet?
High quality T3AR33105 ( *** kg Mass, ID: 33 mm OD: 105 mm WD: 112 mm , P0 , P6 , P5 , P4 Accuracy Class , GCr15 Bearing Steel Material ), Just click the button " Contact Now " to mention your purchase Requirement , Quantity and Contact Method of your requested Bearing Item No. T3AR33105. then click the button " Send " The web site will make your purchasing information sent to the supplier's mailbox, who will come to contact you upon they get your information at the first time.