Found 1 products for spherical plain radial bearing GEG17ES-2RS
GEG17ES-2RS bearing
[2014-02-19]
GEG17ES-2RS bearing
View More
Part Number:
GEG17ES-2RS
Structure:
Spherial Plain Bearing
Mass:
0.083 KG
Grade Of Accuracy:
P0 P6 P5 P4 P2
Bearing Material:
GCr15
Payment term:
T/T L/C
Delivery time:
negotiable
Wuxi Huihao Bearing Co., Ltd. (Free Member)
No.:GEG17ES-2RS Type: Radial Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimensions:17mm x35mm x20mm ID (inner diameter)/Bore:17mm OD(outer diameter):35mm Width/Height/thickness:20mm