Found 1 products for spherical plain radial bearing GEG110ES
GEG110ES bearing
[2014-02-27]
GEG110ES bearing
View More
Part Number:
GEG110ES
Dimension:
110 x 180 x 100
Structure:
Spherial Plain Bearing
Mass:
9.680 KG
Grade Of Accuracy:
P0,P2,P4,P5,P6
Bearing Material:
GCr15
Payment term:
T/T L/C
Delivery time:
negotiable
Wuxi Huihao Bearing Co., Ltd. (Free Member)
No.:GEG110ES Type: Radial Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimension:110mm x180mm x100mm ID (inner diameter)/Bore:110mm OD(outer diameter):180mm Width/Height/thickness:100mm
Thrust Roller Bearing 292/500
[2012-10-23]
Thrust Roller Bearing 292/500
View More
Part Number:
Dimension:
500 x 670 x 103
Bearing Material:
Gcr15
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (Free Member)
Thrust Roller Bearing 292/500 ID:500MM OD:670MM TH:103MM
P204 Plastic Pillow Block Bearing Housing 20x127x65mm
View More Skype WhatsApp: +8615606176717
P204
20 x 127 x 65
Structure:
Pillow Block
Mass:
0.18 KG
Grade Of Accuracy:
P0~P2
Seals Type:
Optional
Plastic
Payment term:
T/T or Western Union
Delivery time:
Within 3 working days
SMART BEARING LIMITED (VIP Member)
P204 Plastic Pillow Block Bearing Housing 20x127x65mm Stock QTY:2600.pcs (More on the way) Size:20x127x65mm Weight:0.18KG