Found 1 products for spherical plain radial bearing GEG100ES
GEG100ES bearing
[2014-02-27]
GEG100ES bearing
View More
Part Number:
GEG100ES
Structure:
Spherial Plain Bearing
Mass:
6.050 KG
Grade Of Accuracy:
P0,P2,P4,P5,P6
Bearing Material:
GCr15
Payment term:
T/T L/C
Delivery time:
negotiable
Wuxi Huihao Bearing Co., Ltd. (Free Member)
No.:GEG100ES Type: Radial Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimension:100mm x160mm x85mm ID (inner diameter)/Bore:100mm OD(outer diameter):160mm Width/Height/thickness:85mm
51134MP.P6 Thrust Ball Bearing 170x215x34mm
[2013-07-16]
View More
Part Number:
51134MP.P6
Structure:
Thrust Ball Bearing
Mass:
3.08 KG
Grade Of Accuracy:
P0/p5/p6
Seals Type:
open/rs/2rs/zz/z
Bearing Material:
Chrome steel (Gcr15)
Payment term:
TT/Western union/LC at sight
Delivery time:
Within one week
Tangshan Jieli Electromechanical Equipment Co., Ltd (Free Member)
CF8UUR CF8UU Cam Follower 8x19x11mm
CF8UUR
Track Roller Bearing
0.0285 KG
P0 P6 P5 P4
Seals Type:
UUR, UU
Bearing steel GCr15
T/T, Western Union
In stock
Wuxi URU Precision Industries Co., Ltd (Free Member)
Items:CF8UUR CF8UU Cam Follower Bearing Inside Diameter:8mm Outside Diameter:19mm Thickness/Width:11 mm brand: made in China
NX30Z Bearing
NX30Z Bearing
NX30Z
Needle Thrust
P0 P6 P5 P2 P4
Open
Gcr15
T/T in advance or 100% L/C at sight
Within 20 days after get the deposit
Hebei Laili Industrial Co.,LTD (Free Member)
NX30Z Bearing Size :30*42*30mm Catalogue : Needle Roller Bearing