The detailed technical sheet of SME15SASSF0N bearings as follows:
| Bearing Model | SME15SASSF0N Blocks | |
| HS Code | 8483300090 | |
| Sizes/Dimensions | 15x28x34mm | |
| d | 15 mm | |
| D | 28 mm | |
| B/T | 44 mm | |