The detailed technical sheet of SME15LSASSFCN bearings as follows:
| Bearing Model | SME15LSASSFCN Blocks | |
| Type | Linear Guideway Carriage | |
| Description | Linear Block/Linear Slider | |
| HS Code | 8483300090 | |
| Sizes/Dimensions | 15x28x34mm | |
| d | 15 mm | |
| D | 28 mm | |
| B/T | 44 mm | |