SI/SA30ES Bearing
SI/SA30ES bearing
🔍
SI/SA30ES
Bore Diameter:30 mm
Outside Diameter:47 mm
Width:22 mm
Weight:0.4 kg
Click here to send inquiry
The SI/SA30ES bearing is a Joint Bearing with an inner diameter of 30 mm , an outer diameter of 47 mm, a width of 22 mm. It typically uses p6,p5,p2,p0 grade precision tolerances and 2RS/2Z/open type, together determine its load-bearing capacity, rotational accuracy, and applicable working conditions.
Dimensions:
Inside Diameter:
30 mm
Outside Diameter:
47 mm
Thickness:
22 mm
Weight:
0.4 KG
Specifications:
Structure:
joint
Precision Rating:
p6,p5,p2,p0
Bearing Material:
stainless steel/Gcr15
Seals Type:
2RS/2Z/open
Transaction Information:
Payment term:
L/C D/P T/T WESTERN UNION
Delivery time:
3 working days
Detailed description
How can you buy SI/SA30ES Bearing on the Internet?
High quality SI/SA30ES ( 0.4 kg Mass, ID: 30 mm OD: 47 mm WD: 22 mm , p6,p5,p2,p0 Accuracy Class , stainless steel/Gcr15 Material ), Just click the button " Contact Now " to mention your purchase Requirement , Quantity and Contact Method of your requested Bearing Item No. SI/SA30ES. then click the button " Send " The web site will make your purchasing information sent to the supplier's mailbox, who will come to contact you upon they get your information at the first time.