SABJK22C Joint Bearing 22x56x21mm
🔍
SABJK22C
Bore Diameter:22 mm
Outside Diameter:56 mm
Width:21 mm
Weight:0.44 kg
Click here to send inquiry
The SABJK22C bearing is a joint bearing with an inner diameter of 22 mm , an outer diameter of 56 mm, a width of 21 mm. It typically uses P0,P6,P5,P4,P2 grade precision tolerances and ZZ,2RS,Open type, together determine its load-bearing capacity, rotational accuracy, and applicable working conditions.
Dimensions:
Inside Diameter:
22 mm
Outside Diameter:
56 mm
Thickness:
21 mm
Weight:
0.44 KG
Specifications:
Structure:
joint bearing
Brand:
GBZHB or OEM
Precision Rating:
P0,P6,P5,P4,P2
Bearing Material:
Bearing steel / Chrome steel GCr15
Seals Type:
ZZ,2RS,Open
Transaction Information:
Payment term:
TT/Paypal/LC
Delivery time:
1--30days
Detailed description
How can you buy SABJK22C Joint Bearing 22x56x21mm on the Internet?
High quality SABJK22C ( 0.44 kg Mass, ID: 22 mm OD: 56 mm WD: 21 mm , P0,P6,P5,P4,P2 Accuracy Class , Bearing steel / Chrome steel GCr15 Material ), Just click the button " Contact Now " to mention your purchase Requirement , Quantity and Contact Method of your requested Bearing Item No. SABJK22C. then click the button " Send " The web site will make your purchasing information sent to the supplier's mailbox, who will come to contact you upon they get your information at the first time.