RPNA28/44 Bearing 28x44x20mm
RPNA28/44 Bearing 28x44x20mm
🔍
RPNA28/44
Bore Diameter:28 mm
Outside Diameter:44 mm
Width:20 mm
Click here to send inquiry
The RPNA28/44 bearing is a Needle Roller Bearing with an inner diameter of 28 mm , an outer diameter of 44 mm, a width of 20 mm. together determine its load-bearing capacity, rotational accuracy, and applicable working conditions.
Dimensions:
Inside Diameter:
28 mm
Outside Diameter:
44 mm
Thickness:
20 mm
Specifications:
Structure:
Needle Roller Bearing
Bearing Material:
Chrome Steel (Gcr15)
Transaction Information:
Payment term:
by T/T in advance
Detailed description
How can you buy RPNA28/44 Bearing 28x44x20mm on the Internet?
High quality RPNA28/44 ( ID: 28 mm OD: 44 mm WD: 20 mm , Chrome Steel (Gcr15) Material ), Just click the button " Contact Now " to mention your purchase Requirement , Quantity and Contact Method of your requested Bearing Item No. RPNA28/44. then click the button " Send " The web site will make your purchasing information sent to the supplier's mailbox, who will come to contact you upon they get your information at the first time.