Found 1 products for rolling mill bearing 100FC69510
100FC69510 bearing 500x690x510mm
[2016-10-17]
View More Skype WhatsApp: +8615550482941
Part Number:
100FC69510
Dimension:
500 x 690 x 510
Structure:
rolling mill bearing
Mass:
590 KG
Grade Of Accuracy:
P0-P5
Seals Type:
open and sealed
Bearing Material:
bearing steel
Payment term:
Paypal,Western Union,T/T
Delivery time:
within 3 working days
AAA Sun Rises Group Limited - [email protected] (VIP Member)
100FC69510 rolling mill bearing 500x690x510mm Item:rolling mill bearing 100FC69510 Material: Chrome Steel Lubrication: Grease Clearance:C0,C1,C2,C3,C4,C5 Precision Class:P0,P6,P5,P4,P2
33006 tapered roller bearings
[2013-03-28]
33006 tapered roller bearings
View More
Part Number:
Dimension:
30 x 50 x 20
Structure:
tapered roller bearings
Grade Of Accuracy:
P0
Seals Type:
no seal
Bearing Material:
chrome steel
beijing stronger international trade company (Free Member)
Product Model 33006 Structure tapered roller bearings Inside Diameter 30 mm/inch Outside Diameter 55 mm/inch Thickness 20 mm/inch Material Chrome steel Precision Rating P0
NUTR15 42 Needle Roller Bearing chrome steel bearings
View More
NUTR15 42
15 x 42 x 19
needle roller bearing
P0 P2 P4 P5 P6
ZZ,2Z,RS,2RS,OPEN
GCr15, GCr15SiMn, G20Cr2Ni4A
Payment term:
T/T Western Union MoneyGram
Delivery time:
7-15days after the order confired, or as required
shanghai STR bearing Co.ltd (Free Member)
NUTR15 42 Needle Roller Bearing Material: Bearing steel Gcr15 , stainless steel Clearance:C0,C1,C2,C3,C4,C5 Precision Class:P0,P6,P5,P4,P2 ID Range:10mm-4000mm