Found 1 products for rolamentos indústria siderurgia 170RV2602
bearing 170RV2602
[2014-07-16]
bearing 170RV2602
View More
Part Number:
170RV2602
Structure:
cylindrical roller
ESG BEARING (Free Member)
29472 Thrust Roller Bearing
[2013-03-01]
29472 Thrust Roller Bearing
Structure:
Thrust Roller Bearing
Grade Of Accuracy:
P0 P6 P5 P4 P2
Seals Type:
ZZ, 2RS,Open
Bearing Material:
Gcr15, Stainless steel. 440C, 304, 316.
Wuxi URU Precision Industries Co., Ltd (Free Member)
Item:29472 360*640*170 Bearing Type: Thrust Roller Bearing Lubrication: Oil or Grease Dimensions: 360mm x 640mm x170mm/Metric ID (inner diameter)/Bore: 360mm OD (outer diameter): 640mm Width/Height/thickness: 170mm
3305A Angular Contact Ball Bearing 25x62x25.4mm
3305A
Angular Contact Ball Bearing
Mass:
0.34 KG
Grade Of Accuracy:
P0,P6,P5,P4,P2
Seals Type:
ZZ,2Z,RS,2RS,OPEN
Bearing Material:
Bearing steel / Chrome steel GCr15
Payment term:
TT/Paypal/LC
Delivery time:
1--30days
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
Model:3305A Structure: 3305A Angular Contact Ball Bearing Type:ball Brand Name: Neutral/OEM/As per your request Size:25x62x25.4mm 1.Seal form: o
6032M deep groove ball bearings 160X240X38mm
6032M
Mass:
4.8 KG
ZZ,2RS
bearing steel:GCr15
Payment term:
T/T,L/C
Delivery time:
around 30 days
Shanghai Xuyuan Mechanical and Electrical Bearing Co., Ltd (Free Member)
6000ZZ/Z3 Deep Groove Ball Bearing
6000ZZ/Z3
Deep Groove
0.187 KG
P0 P5 P6 P4
closed
Gcr15
T/T in avance or 100% L/C at sight