RABRB35/80-XL-FA106 Radial Insert Ball Bearing
🔍
RABRB35/80-XL-FA106
Bore Diameter:35 mm
Outside Diameter:80.2 mm
Width:41.4 mm
Reference FOB Price:US12 ~ 31 / Piece
Min. Order:1 Piece
Click here to send inquiry
The RABRB35/80-XL-FA106 bearing is a Insert Ball Bearing with an inner diameter of 35 mm , an outer diameter of 80.2 mm, a width of 41.4 mm. together determine its load-bearing capacity, rotational accuracy, and applicable working conditions.
Dimensions:
Inside Diameter:
35 mm
Outside Diameter:
80.2 mm
Thickness:
41.4 mm
Specifications:
Old Designations:
RABRB35/80-XL-FA106
Structure:
radial insert ball bearing
Number of Rows:
1
Transaction Information:
Shipping Ways:
By express(DHL,TNT,FedEx,UPS),by sea,by air
Stock:
25 Piece
Payment term:
T/T,West Union or PayPal
Delivery time:
3
Detailed description
How can you buy RABRB35/80-XL-FA106 Radial Insert Ball Bearing on the Internet?
High quality RABRB35/80-XL-FA106 ( ID: 35 mm OD: 80.2 mm WD: 41.4 mm , 1 Rows ), Just click the button " Contact Now " to mention your purchase Requirement , Quantity and Contact Method of your requested Bearing Item No. RABRB35/80-XL-FA106. then click the button " Send " The web site will make your purchasing information sent to the supplier's mailbox, who will come to contact you upon they get your information at the first time.