Found 1 products for quote 5692/770X3/HC bearing
5692/770X3/HC Thrust ball bearing 770X1000X150mm
[2014-10-27]
View More
Part Number:
5692/770X3/HC
Dimension:
770 x 1000 x 150
Structure:
Thrust Ball Bearing
Mass:
26.4 KG
Grade Of Accuracy:
P0,P6,P5,P4,P2
Seals Type:
ZZ,2RS,Open
Bearing Material:
Bearing steel / Chrome steel GCr15
Payment term:
TT/Paypal/LC
Delivery time:
1--30days
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
5692/770X3/HC Thrust ball bearing Inner Diameter (ID): 770 mm Outer diameter (OD):1000 mm Width/Height: 150 mm Weight:26.4 KG Material:chrome steel(GCR15) Number of Row: single rows Seal
M249730T 90120 four row inch tapered roller bearing
[2013-07-19]
View More
Part Number:
M249730T 90120
Dimension:
12-18 x 12-18 x 12-18
Structure:
Four row inch taper roller bearing
Mass:
211.39 lb KG
Grade Of Accuracy:
P0-P2
Bearing Material:
chrome steel
Payment term:
100% T/T or Western Union in advance
Delivery time:
5 working days after confirmed your payment
Wuxi City Boukeylin Import & Export Co., Ltd (Free Member)
SDM120 Linear Bearing 120x180x200mm
SDM120
120 x 180 x 200
Linear bearing
15 KG
P0 P6 P5 P4
Seals Type:
U,UU
Bearing steel GCr15
T/T, Western Union
In stock
Wuxi URU Precision Industries Co., Ltd (Free Member)
Item:SDM120 120x180x200mm linear Bearing Lubrication: Oil or Grease Dimensions:120mmx180mmx 200mm/Metric ID (inner diameter)/Bore:120mm OD (outer diameter): 180mm Width/Height/thickness: 200mm